Harvestorové hlavice

Harvestorová hlavice John Deere H424

NOVÁ H424

Nová hlavice H424 nahrazuje H414. Jedná se o hlavici 4WD primárně určenou pro pozdější probírku a domýtnou seč. Změny provedené na základě zpětné vazby zákazníků zlepšují produktivitu, usnadňují servis, prodlužují životnost, provozuschopnost a přesnost měření a snižují každodenní provozní náklady. Hlavice H424 je vybavená pilovou jednotkou SuperCut 100S.

 • Dobrá přesnost měření

 • Vysoká produktivita při probírce

HeadingIcon

Rám H212, náklon, válečková ramena a konstrukce nožů společně s univerzální jednotkou MTH zajišťují snadnou manipulaci s několika stromy. Rám je vysoký a poskytuje vynikající podporu svazku stromů.

 • Dobrá kvalita odvětvování

 • Minimální praskliny při řezání

HeadingIcon

Díky vysoké řezné rychlosti se dosahuje vysoké produktivity a minimálního množství prasklin.

 • Kratší doba denní údržby

HeadingIcon

Údržba je rychlá díky denní údržbě prováděné na jednom místě.

Díky vysoké řezné rychlosti se dosahuje vysoké produktivity a minimálního množství prasklin. Údržba je rychlá díky denní údržbě prováděné na jednom místě. 

 • Vysoká produktivita
 • Dobrá přesnost měření
 • Dobrá kvalita odvětvování
 • Minimální praskliny při řezání
 • Vysoká produktivita při probírce
 • Kratší doba denní údržby
 • Otvor podávacích válců 440 mm

H212 je k dispozici pro harvestory 1070G a 1170G.

Rám H212, náklon, válečková ramena a konstrukce nožů společně s univerzální jednotkou MTH zajišťují snadnou manipulaci s několika stromy. Rám H212 je vysoký a poskytuje vynikající podporu svazku stromů. Dokáže pevně uchopit stromy a snadno s nimi manipulovat ve svislé poloze i v hustém lese. Dlouhé nože pomáhají uchopit stromy a umístění podávacích válců v dolní části rámu pomáhá vystředit stromy a stabilně je přidržet.  

Vlastnosti

Rozbalit všeSbalit vše

Max. vkládací průměr 750 mm

Harvestorová hlavice H219

H219 je nová harvestorová hlavice vyrobená pro velké harvestory a pásové nosiče pro kácení velkých stromů. Pohon dvou kol H219 má dvourychlostní vkládací motory. Síla a rychlost vkládání jsou optimalizovány podle velikosti stromu. Uchopení pokácených kmenů je pevné, odvětvování je efektivní a manipulace se zkroucenými kmeny je plynulá. Nová vylepšená horní pila je k dispozici jako volitelná možnost.

 • Max. vkládací průměr 750 mm
 • Max. rychlost vkládání 4,5–6,0 m/s
 • Hmotnost bez otáčecího ústrojí a kloubu 1930 kg
 • Pilová jednotka SuperCut 100S

H219 s odkorňovacím zařízením skvěle pracuje při odkorňování velkých eukalyptů. Kvalita a produktivita odkorňování jsou vynikající.

Měření délky je velmi přesné

Měření délky je velmi přesné díky novému měřicímu zařízení s novým ramenem pro měření délky. K resetování měření v aplikaci procesoru je potřeba méně času díky automatickému resetování měření délky s volitelným laserovým snímačem (hledání konce). Nové rameno pro měření délky prodlužuje životnost, zlepšuje přesnost měření a provozuschopnost. K dispozici je nové volitelné měřicí kolo pro použití s tlustou kůrou. Volitelné podávací válce tvrdého dřeva zlepšují manipulaci s tvrdým dřevem a borovicemi. Byly vylepšeny kryty kolem ramena pro měření délky a v horní části rámu, aby se zlepšila ochrana hadic a válců.

Údržba je snadná

Byl navržen nový kryt ventilů s jednodušším otevíráním a zavíráním, který usnadňuje údržbu a poskytuje rychlý přístup k hlavnímu ventilu. Konektory hadic vkládacího motoru byly umístěny mimo kryt ventilů. Byla vylepšena hadicová vedení a hadicové kryty vkládacího motoru.

Pilová jednotka SuperCut 100S má nové automatické napínání řetězu a mechanické zajištění pilové lišty, které brání padání pilového řetězu. Umožňuje používat pilové lišty se širokým ocasem. Všechny tyto vlastnosti brání padání pilového řetězu a vylepšený pilový řetěz obsluze usnadňuje výměnu řetězu.

Vylepšení standardní hlavice a nové verze pro těžký provoz

Rozbalit všeSbalit vše

Vylepšení standardní harvestorové hlavice H415

Standardní vylepšení zahrnují nové, o 30 mm nižší řezací pouzdro, silnější rám s delší životností a vylepšené napínání pilového řetězu. Vylepšený tvar pevného dolního nože umožňuje, aby se podpěrné stojany přitiskly blíže k rámu harvestorové hlavice při kácení a na začátku vkládání. Tím se zlepšilo měření délky, protože se měřicí kolo lépe dostane ke kmeni. Kromě toho se díky nižším pařezům zvětšil objem prvního polena. Konektory tlakových vedení pro dolní vkládací motory jsou umístěné mimo kryt ventilů, což usnadňuje výměnu.

Vylepšené napínání pilového řetězu omezuje padání řetězu. Díky upravenému vzhledu pilového pouzdra je k dispozici více místa lištou pily a kmenem, takž je možné použít širší pilové lišty a dosáhnout nižších pařezů. Zlepšilo se vkládání zkroucených kmenů a velkých stromů.

Další funkce tvořící H415HD

Nové volitelné vybavení pro náročný provoz lze volit samostatně. Ale pokud zvolíte všechny tři možnosti, vytvoříte harvestorovou hlavici H415HD:

 • Sklopný rám HD
 • Kryty dolního vkládacího motoru a hadic pro náročný provoz (HD)
 • Čepy rozpínacího kroužku pro ramena vkládacího motoru, horní konec válce naklápění a dolní osy odvětvovacího nože.

Nové volitelné vybavení pro náročný provoz prodlužuje životnost prodlužuje provozuschopnost. Manipulace s velkými a zkrouceným kmeny je hladší.

 • Sklopný rám HD má delší životnost. Horní pila je k dispozici se sklopným rámem HD.
 • Prodloužená životnost hadice s volitelnou dodatečnou ochranou motorů a hadicových armatur. Snazší výměna díky konektorům umístěným mimo kryt ventilů. 
 • Prodloužená životnost rámu a hlavních os, zejména s těžkým dřevem. Rozpínací kroužky v horních čepech válců naklápění, dolních odvětvovacích nožů a čepů ramen vkládacího motoru.
 • Vylepšené napínání pilového řetězu: filtr v hydraulickém vedení napínání pilového řetězu.
 • Možnost použít širší pilové lišty.
 • Více prostoru mezi pilovou lištou a stromem zlepšuje vkládání zkroucených kmenů a manipulaci s velkými stromy.
 • Lepší tvar pevného zadního nože poskytuje lepší přidržování během řezání velkého kmenu a na začátku vkládání. Tím se zlepšilo měření délky.
 • Díky nižším pařezům se dosahuje většího objemu.

H415HD s vynikajícím výkonem dělá z modelů 1270G a 1470G stroje lépe vyhovující náročným trhům. Hlavice H415HD je vhodná pro model 1270G s rameny CH710 a CH786 a model 1470G s rameny CH910 a CH986.

Volitelná výbava

VOLITELNĚ H415 H415HD H415X
Vícerychlostní vkládací motory Volitelně Volitelně Volitelně
Sklopný rám HD Volitelně Standard Volitelně
Pilové pouzdro HD Není dostupné Volitelná možnost pro volné hlavy Standard
Osy s rozpínacími kroužky Volitelně Standard Volitelně
Kryty vkládacího motoru pro náročný provoz (HD) Volitelně Standard Volitelně
Horní pila Není dostupné Volitelně Volitelně
Dostupnost pro rameno

1470G: 8,6, 10 a 11 m
1270G: 8,6 m a 10 m

1470G: 8,6 a 10 m
1270G: 8,6 m a 10 m*
Harvestorové hlavice Waratah
**

*bez pilového pouzdra HD anebo horní pily

**primárně pro pásové nosiče podle specifikace základního stroje