Joensuu Továrna na lesnické stroje

Továrna na lesnické stroje

Key flagSpolečnost Rauma-Repola založila v roce 1972 ve finském Joensuu strojírenský závod. Jednou z nejdůležitějších konkurenčních výhod regionu byla a stále je dostupnost kvalifikované a motivované pracovní síly. Kromě lesnických strojů se v továrně v Joensuu vyráběla také rýpadla, silniční grejdry a válce a síta a podavače pro drticí zařízení. Továrna rovněž prováděla subdodávky pro další továrny Rauma-Repola. Výroba lesnických strojů byla zahájena vyvážecími stroji v roce 1973. Roční produkce se zpočátku pohybovala od několika desítek až po sto kusů. Legendární modely Lokomo 909, 919 a 939 ze 70. a 80. let minulého století jsou dodnes považovány za vrchol techniky lesnických strojů své doby.

Od roku 1995 se v Joensuu zabýváme výhradně výrobou lesnických strojů. V 90. letech 20. století se ze zelených lesnických strojů staly Timberjacky a zůstaly tak až do roku 2005, kdy se značka změnila na John Deere.

Vyvážecí stroje a harvestory John Deere získaly právo používat symbol praporku s klíčem. Symbol praporku s klíčem označuje, že výrobek byl vyroben ve Finsku. Jsme hrdí na vysoké finské nasazení a kvalitu. Podívejte se na stručný pohled na vývoj modelů strojů z knihy o historii továrny v Joensuu.

Joensuun tehtaan tuotantolinjaa

Výrobní linka

Výrobní kapacita továrny je osm strojů denně a celkový objem výroby od roku 1972 přesahuje 32 000 lesnických strojů.

Společnost John Deere má bohaté know-how v oblasti výroby strojů a zařízení. Tyto odborné znalosti se využívají také v továrně v Joensuu při plánování pracovních postupů. V továrně v Joensuu je pro efektivitu práce a bezpečnost práce rozhodující bezpečnost, přesné pracovní postupy a pořádek.

Investice

Společnost Deere investovala v tomto desetiletí do finského obchodu s lesnickými stroji více než 50 milionů eur. [Poznámka: tisková zpráva je z roku 2019.] Nejnovější investice do rozšíření továrny a zvýšení kapacity je největší jednorázovou investicí do továrny v Joensuu. Realizace investice byla zahájena v létě 2019 a bude dokončena v roce 2021.
 
Investice zlepší a rozšíří montážní a zkušební zařízení továrny v Joensuu a zvýší kapacitu výroby komponentů. Celková výše investice činí přibližně 15 milionů EUR. ”Toto rozšíření nám pomůže lépe uspokojit poptávku během silných ekonomických cyklů,” říká ředitel továrny Janne Haapasalo.

Tisková zpráva 30.10.2019

Výrobní linka v továrně Joensuu v 70. letech 20. století.

Výroba lesnických strojů byla zahájena vyvážecími stroji v roce 1973. Na obrázku je výrobní linka továrny v 70. letech 20. století.

John Deere 1510G vyvážecí stroj převáží klády v lese

Naše životní prostředí

Každý lesnický stroj John Deere vyrobený ve Finsku je od 1.2.2020 vyráběn ze 100% obnovitelné energie.

Návštěva skupiny zákazníků z Itálie v továrně Joensuu