Plánování a hraní pro budoucnost

Líheň budoucích šampionů

Na jihozápadě Německa pomáhá speciální golfový klub rozvíjet novou generaci talentovaných amatérských i profesionálních hráčů. Na to, aby hřiště, četné tréninkové plochy a okolní krajina odpovídaly svému účelu, dbá s hrdostí Hector Zapata, správce hřiště v tréninkovém areálu St. Leon-Rot…

Vize dokonalosti

Vize dokonalosti

St. Leon-Rot si v celé Evropě získala pověst jedné z nejúspěšnějších a nejinovativnějších golfových organizací, která se specializuje na rozvoj hráčských a trenérských talentů. Jedinečná golfová akademie, která je určena jak pro začátečníky, tak pro experty, poskytuje bezkonkurenční trénink pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve všech aspektech své hry. Zajištění nejlepšího možného výběru hracích ploch je zodpovědnost, kterou Hector Zapata bere vážně.

 • HECTOR ZAPATA

   

   

   

  Správce hřiště, St. Leon-Rot

  “Hráči všech věkových kategorií a schopností si přejí zlepšit svou hru, takže naše akademie a certifikovaní instruktoři PGA jsou tu proto, aby jim pomohli. A úkolem mého týmu je vytvářet a udržovat greeny a okolní plochy tak, aby to bylo možné.”

  LESLIE PILLIER

Hřiště na míru

Trénink na míru může probíhat pouze v zařízeních vytvořených na míru, takže volba oceňovaného herního prostředí v St. Leon-Rot nemá konkurenci. St. Leon je hřiště ve stylu links připomínající skotská a irská hřiště a v letech 2011-2015 bylo zvoleno čtenáři časopisu Golf Journal ‘nejoblíbenějším německým golfovým hřištěm’. Sousední hřiště Rot získalo předtím stejné ocenění 11 let po sobě. To je však jen špička ledovce…

“Kromě dvou mistrovských hřišť máme také atraktivní devítijamkové hřiště, které hráčům nabízí ideální příležitost k procvičení krátké hry. To je skvělé pro začátečníky a mladší hráče, kteří chtějí postoupit z našeho ‘dětského hřiště’ s pěti jamkami, které, jak doufáme, bude výchozím bodem pro budoucí šampiony!”

7700a-plánování-a-hraní-pro-budoucnost
2750-e-cut-hybrid-planning-and-playing-for-the-future
7700a-plánování-a-hraní-pro-budoucnost

Snaha o dokonalost

Důraz na trénink v St. Leon-Rot podtrhuje také impozantní osvětlený driving range (se 134 odpališti) a “Wedge-o-Drom” (o rozloze 20 000 m²). K dispozici je také: sedm ‘cílových’ greenů s bunkry, dva 30 m vysoké stojany pro nácvik ‘nápřahu’ a ‘odpalu’ míčku, zvlněné odpaliště a velký plochý fairwayový bunker. Když k tomu připočteme zvlněný putting green o rozloze 1 600 m² a dva chippingové a dva pitchingové greeny, je jasné, že se jedná o ideální místo pro zdokonalení hry co do počtu úderů, snížení handicapů a možná i objevení nových talentů.

“Ať už jste začátečník nebo expert, naše driving range, putting greeny a deset greenových bunkerů poskytují ideální tréninkové podmínky pro zlepšení jakéhokoli úderu. Jsem velmi hrdý na to, že se starám o to, aby hrací plochy byly ve špičkovém stavu, který to umožňuje.”

 

V souladu s přírodou

Krajina St. Leon-Rot se vyznačuje parky, loukami, vodními překážkami, propracovanými bunkry a zvlněnými svahy. To znamená, že Hector a jeho tým se při udržování nejvyšších golfových standardů a nejkrásnějšího prostředí ve velké míře spoléhají na různé vybavení John Deere. Sekačky s pojezdem patří k jeho oblíbeným pracovním nástrojům, protože jejich povrchová úprava je ‘perfektní – pro greeny a také pro greenkeepera!’ Pro rychlé pokrytí větších ploch v nejlepší kvalitě však vždy sází na model 2750.

“Nejnovější model 2750 je tak lehký, že ho můžete řídit jedním prstem! S tímto modelem můžete posekat úplně všechno, a to za všech podmínek – a v jakémkoli terénu.”

2750-e-cut-hybrid-planning-and-playing-for-the-future

Údržba greenů se zápalem

Hector, který pochází z Dominikánské republiky, ale již 21 let žije v Německu, je také zodpovědný za výchovu nové generace greenkeeperů v St. Leon-Rot. Chce, aby jeho noví zaměstnanci sdíleli stejný zápal pro golf, údržbu areálu a práci na tomto výjimečném místě.

“Miluji svou práci, učím budoucí greenkeepery vše, co vím o vybavení, trávě a udržování co nejlepších greenů, které jsou pro mě srdcem golfového hřiště. Musí být dokonalé, jako koberec, po kterém se krásně kutálí míček. Pokud není dobrý green, pak není dobrý ani greenkeeper!”

Najít Vašeho nejbližšího prodejce

Najít Vašeho nejbližšího prodejce

Najít vašeho prodejce John Deere