Práce s přírodou

Portugalský ráj

Quinta do Lago se nachází v Algarve uprostřed chráněné přírodní rezervace a je útočištěm pro širokou škálu volně žijících živočichů i pro ty, kteří mají rádi prvotřídní golf v idylickém prostředí.

Místo jako žádné jiné

Quinta do Lago se nachází v samém srdci zlatého trojúhelníku Algarves a od svého vzniku před více než čtyřiceti lety stojí v čele mezinárodního golfového dění. Dnes patří tři hřiště tohoto pětihvězdičkového luxusního resortu k nejlepším v Evropě a patří k nim i rozsáhle obnovené hřiště South Course, které je oblíbené mezi profesionály European Tour a na kterém se nejméně osmkrát konal turnaj Portuguese Open.

 • PAUL O’MAHONY

   

   

   

  Resort Superintendent, Quinta do Lago

  “Jednou z jedinečných věcí v Quinta do Lago je, že pracujeme v národním parku.”

  Paul O’Mahony
TX
TX

Cenný zdroj

Uprostřed nádherné přírodní rezervace Ria Formosa, která byla nedávno zvolena jedním ze sedmi přírodních divů Portugalska, si golfisté všech úrovní mohou vybrat z náročných herních prostředí v malebném prostředí. Podle správce resortu Paula O’Mahonyho vyžaduje udržování dokonale upraveného terénu pečlivé a precizní hospodaření s vodou v oblasti, kde málo prší a kde ročně svítí více než 300 dní slunce.

“Veškerou spotřebu vody hodnotíme naprosto racionálně. Zavlažujeme na základě aktuálních údajů, nikoli pouze zapnutím zavlažovacího systému. Teprve až klesne procento půdní vlhkosti, začneme zavlažovat.”

Nuno Fahinha

Odpovědné a udržitelné

Paul a jeho kolegové si vždy uvědomují množství vody, které odebírají ze země, aby udrželi hrací plochy v bezvadném stavu. Používají speciální software a systém sond na greenech a po celém hřišti, které měří skutečný obsah vlhkosti v půdě. Kromě toho zavlažují, jen když je to nezbytně nutné, a klíčem k budoucímu plánování je opětovné využití vody z jiných oblastí střediska.

“Dlouhodobou strategií je vybudovat zařízení, abychom mohli pomocí různých procesů recyklovat vodu, která je dostatečná pro zavlažování hřišť, a nemuseli se tak spoléhat na vodonosné vrstvy, které se nacházejí pod námi.”

V kontaktu s přírodou

Přírodní rezervace Ria Formosa se rozkládá v délce 60 km na závětrném pobřeží Algarve. Jedinečný ekosystém sladkovodních a mořských lagun, slaných bažin, útesů a bariérových ostrovů je domovem obrovské rozmanitosti volně žijících živočichů. V golfovém prostředí Quinta do Lago (které zahrnuje i mnoho ‘vodních jamek’) je věnována velká pozornost spolupráci se správou národního parku a dokonce i s místními rehabilitačními centry pro volně žijící zvířata.

“Mnoho divokých zvířat, která se poraní a jdou na rehabilitaci, je později adoptováno společností Quinta do Lago a poté znovu vysazeno na naše golfová hřiště a do námi přirozeně vytvořených biotopů.”

1200
TX 4X2
2653B

Udržitelná biodiverzita

Kolem hřišť jsou také pečlivě rozmístěny hmyzí hotely a budky pro ptáky a netopýry. Jezera, která slouží k zavlažování golfových hřišť, jsou přirozeně vhodným prostředím pro ryby, žáby a různé další druhy. Je to součást odpovědnosti, kterou by podle Paula měli všichni správci golfových hřišť projevovat při vytváření a zlepšování biotopů, které udržují biologickou rozmanitost.

“V průběhu let jsme zde dokázali, jak můžeme zvýšit objem a populaci těchto původních druhů v Algarve.”

TX 4X2

Nadstandardní služby

Pro Paula a jeho 70členný tým je to v této špičkové golfové destinaci jeden den práce. Rychle však přiznává, že při údržbě ploch na nejvyšší úrovni je nezbytná podpora silné sítě prodejců. Jako příklad uvádí rychlou reakci prodejce na naléhavý požadavek v Quinta do Lago, která skutečně přispěla k tomu, že hřiště zůstalo otevřené.”

“V sedm ráno mi zavolal náš místní prodejce a řekl: ‘Nebojte se, seženu vám další traktory’. Právě tento druh služeb skutečně upevnil náš vztah, je to věc, která odlišuje jednu značku od druhé.”

Najít Vašeho nejbližšího prodejce

Najít Vašeho nejbližšího prodejce

Najít vašeho prodejce John Deere