Představujeme velkou sérii H. Nový standard těžby dřeva.

Lesnické stroje řady H

Představte si systém výroby, který nejen zvyšuje produktivitu, ale současně vytváří trvalý odkaz pro budoucí generace. Díky systému výroby velkých harvestorů řady H se naše produktivita dostává na novou úroveň.

Nové velké harvestory a vyvážecí stroje řady H vykazují vyšší produktivitu při výrazně nižší spotřebě paliva, lepší stabilitě a lepší ergonomii obsluhy.

Harvestor 1470H

Vyšší produktivita při nižší spotřebě paliva

Rámová brzda, vysoce výkonné motory a vylepšená hydraulika zlepšují schopnost jízdy a zajišťují vyšší produktivitu při nižší spotřebě paliva na m3 pokáceného dřeva.

Nová hydraulika se třemi speciálními čerpadly nabízí větší hydraulický výkon a vyšší pracovní tlak při posuvu kmenu. Systém je optimalizován a zajišťuje vyváženou spotřebu paliva.

Kabina harvestoru

Automatizace a inteligence ve standardní výbavě

Inteligentní ovládání ramen IBC se stává standardní funkcí našich velkých harvestorů řady H a IBC 3.0. se stává standardní funkcí vyvážecích traktorů řady H. 

Inteligentní klíč kabiny je osobní klíč ke vzdálenému odemknutí dveří stroje a otevření PC a ovládacího systému TimberMatic s nastavením specifickým pro operátora. Když operátor vzdáleně otevře zámek dveří, spustí se elektrický systém stroje, automaticky se zapne PC a rozsvítí se přibližovací světla. Operátor může pouze nastartovat motor a stroj je připraven k práci.

Harvestor 1270H

Silnější ramena

Nová ramena disponují vyššími zdvihacími a otočnými silami. Nabízejí větší výkon a delší dosah.

Nová ramena H7 pro harvestory nabízejí přibližně o 10 % vyšší zdvihací výkon a moment otočení. Nová ramena H9 mají rovněž stejný 10% nárůst zdvihacího výkonu a moment otočení je o 5 % vyšší než u předchozího modelu.

Rameno vyvážecího traktoru F10 má nově delší dosah 10,2 metru. Odpovídající delší dosah ramene F9 je 10,7 metru. Hadice hydraulické soustavy a vedení hadic byly zdokonaleny. Nový model F10 představuje nejsilnější rameno mezi vyvážecími traktory na trhu. Díky o 40 % vyššímu zdvihacímu momentu a o 22 % vyššímu momentu otočení je k dispozici širší nabídka použitelných drapáků.

Timbermatic H

Jednoduché ovládání

Řídicí systém TimberMatic H s integrovanými mapami TimberMatic pomáhá obsluze dosahovat vynikajícího výkonu a produktivity.

Automatizace TimberMatic H umožňuje snadné používání a nabízí vylepšenou ergonomii. Nové rozhraní je jednoduché a snadno přístupné. Automatizační systém H vytváří konzistentní uživatelskou zkušenost napříč všemi lesnickými produkty. Nová vizualizace nabízí možnosti nočního a denního náhledu. A na obrazovce se zobrazují pouze informace týkající se dané situace.

Kabiny sklízecích strojů John Deere

Komfort kabiny

Otáčení a vyrovnávání kabiny se stává standardem napříč širokou řadou H. Kabiny mají vynikající výhled na pracovní prostor, vylepšený systém klimatizace a o ±30° zvětšený úhel otáčení kabiny. Lepší osvětlení, nižší hladina hluku a větší úložný prostor pro operátora. Nový sekundární displej pro základní funkce stroje a kamery, více nabíjecích zásuvek, nový pedál k výběru směru jízdy, nový prémiový audiosystém se subwooferem a výškovými reproduktory.

Sklízecí drtič slámy v tmavém lese

Inteligentní ovládání ramen IBC a tlačítkové joysticky

Se systémem IBC je ovládání ramena přesné, rychlé a snadné, protože obsluha se může soustředit na ovládání drapáku více než na pohyby jednotlivých částí ramena. IBC usnadňuje práci a dělá ji bezpečnější.

Nastavitelné tlačítkové joysticky v harvestorech usnadňují každodenní práci.

Snadná údržba

Snazší každodenní údržba

Každodenní servis je snadný. Otvory na kapalinu jsou umístěny na stejném, snadno přístupném místě. Všechny stroje jsou vybaveny elektrickými snímači hladiny motorového oleje a zcela novým centrálním systémem mazání, který usnadňuje práci. V okolí stroje je také několik praktických úložných prostor.

 

Harvestor 1270H v lese

Zlepšení v oblasti údržby

Servis strojů řady H usnadňuje méně samostatných servisních úkonů a centralizované, snadno přístupné servisní body. Volitelné automatické mazání a centralizované mazací body šetří čas. Kontrola hladiny motorového oleje se při spuštění automaticky zobrazí na obrazovce TimberMatic.

Údržba lesnických strojů

Servisní intervaly až 1000 h

Servisní intervaly až 1000 h se smlouvou o poskytování služeb a kratší dobou trvání servisu znamenají kratší prostoje a nižší náklady.

Harvestor John Deere 1270H

1270H

 • Výkonný všestranný harvestor
 • IBC jako standard
 • Hydraulický jeřáb H7 s vysokým zdvihovým a otočným momentem
 • Snadný servis a údržba
 • Velký výběr harvestorových hlavic
 • Vynikající výhled na pracovní prostor

Harvestor John Deere 1470H

1470H

 • Výkonný harvestor na velké stromy
 • IBC ve standardní výbavě
 • Hydraulický jeřáb H9 s vysokým zdvihovým a otočným momentem
 • Snadný servis a údržba
 • Velký výběr harvestorových hlavic
 • Vynikající výhled na pracovní prostor

Harvestorová hlavice H216 pro velké harvestory

Harvestorová hlavice H216 pro velké harvestory

John Deere H216 je nová velká harvestorová hlavice na tvrdé a měkké dřevo. Je produktivní a snadno se přizpůsobuje různým potřebám.

Rameno vyvážecího stroje 2510H

Výkonná ramena

Nová ramena F9 a F10 nabízejí větší výkon a delší dosah. Dosah ramen F10 je 10,2 metru. Ramena F9 mají dosah 10,7 metru. Hadice hydraulické soustavy a vedení hadic byly zdokonaleny. Nový model F10 představuje nejsilnější rameno mezi vyvážecími traktory na trhu. S o 40 % vyšším zdvihovým momentem a o 22 % vyšším momentem otočení je k dispozici širší nabídka drapáků. Nová ramena F9 mají o 13 % vyšší zdvihový moment a o 10 % vyšší moment otočení.

Vyvážecí stroj 2510H v lese

Inteligentní ovládání ramen IBC 3.0. ve standardní výbavě

IBC 3.0 je u velkých vyvážecích traktorů řady H součástí standardní výbavy.

S IBC 3.0 se stisknutím tlačítka rameno automaticky přesune do polohy, kde jste zahájili původní pohyb – a to při nakládání i vykládání kmenů. Rameno lze také stisknutím tlačítka automaticky přesunout do přepravní polohy a zpět.

Nákladový prostor vyvážecího stroje 2510H

Zvýšená nosnost a zvětšený nákladový prostor

Nové vyvážecí traktory mají zvýšenou nosnost a díky výsuvným klanicím rozšířenou nabídku nákladových prostorů o dvě nové velikosti.

Možnost nákladového prostoru o průřezu 7,5 m² je optimální pro manipulaci s těžkými kmeny tvrdého dřeva a eukalyptu, zatímco nákladový prostor s průřezem 8,5 m² se doporučuje pro model 2510H s měkkým dřevem.

2010H

Max. výkon motoru, kW 220
Točivý moment motoru, Nm 1400
Tažná síla, kN 255
Dosah ramen, m 8,5/10,2/10,7
Zdvihací moment, kNm, hrubý 210/170
Moment otočení, kNm 50/45
Nosnost, t 20
Možnosti nákladového prostoru, m2 6,5/7,5
Úhel otáčení, stupně 44
Světlá výška, mm 799
 

2510H

Nový dvoumotorový systém pojezdu vyvážecího traktoru 2510H nabízí o 50 % vyšší rychlost jízdy.

Max. výkon motoru, kW 252
Točivý moment motoru, Nm 1550
Tažná síla, kN 290
Dosah ramen, m  8,5/10,2/10,7
Zdvihací moment, kNm, hrubý 210
Moment otočení, kNm 50
Nosnost, tuny
25
Možnosti nákladového prostoru, m
6,5/7,5/8,5
Úhel otáčení, stupně 44
Světlá výška, mm 
779