IHC usnadňuje sklizeň a zlepšuje kvalitu odvětvování

Harvestorová hlava

Nové inteligentní řízení harvestorové hlavy (IHC) usnadňuje sklizeň a zlepšuje kvalitu odvětvování. Regulace síly odvětvovacích nožů zajišťuje optimální kompresi harvestorové hlavy a vynikající přesnost měření za všech podmínek.

Správné nastavení tlaku v odvětvovacích nožích je základním požadavkem pro dobrou a přesnou činnost harvestorové hlavy. Určení správného nastavení je založeno na několika proměnných, jako je velikost stromu, druh stromu a podmínky kácení. Díky novému inteligentnímu řízení harvestorové hlavy (IHC) se výrazně sníží potřeba seřizování tlaku nožů, což usnadňuje obsluhu harvestoru.

Řízení síly odvětvovacích nožů je založeno na základním nastavení podle druhů stromů definovaných v řídicím systému John Deere Timber-Matic. Snímač síly v horním odvětvovacím noži harvestorové hlavy neustále měří sílu, kterou je strom stlačován, a systém IHC ji v případě potřeby upravuje v rámci daných limitů. Díky tomu jsou nože dostatečně, ale ne nadměrně stlačené, a kvalita odvětvení i měření tedy zůstává na vysoké úrovni. 

Snadné používání také zvyšuje produktivitu

Díky této inovaci nemusí pracovník obsluhy neustále upravovat nastavení harvestorové hlavy dle parametrů stromů nebo podmínek, protože IHC upravuje tlak nožů podle potřeby.

Kromě snadného používání zlepšuje IHC produktivitu sklizně. Dostatečná kompresní síla zajišťuje přesné měření průměru a délky a vynikající kvalitu odvětvování. Když je síla stlačování správná a není příliš vysoká, zůstává zachována optimální rychlost vkládání, nedochází k poškození povrchové vrstvy stromu a není spotřebováno nadměrné množství paliva. Navíc nedochází k odkornění stromu, zůstává tedy vysoká přidaná hodnota a kůra může být využita pro výrobu energie. Správné nastavení tlaku také zlepšuje životnost harvestorové hlavy.

IHC – Inteligentní řízení harvestorové hlavy je funkce, kterou společnost John Deere neustále vyvíjí. Volitelné vybavení IHC je k dispozici s harvestorovou hlavou John Deere H212 a H423.

 


TEXT A FOTOGRAFIE: JOHN DEERE