Mulčovací sekačky

Přírodní kvalita

Přirozený růst bez kompromisů?

Přírodní hnojiva, jako je posekaná travní hmota, představují moderní a inteligentní způsob, jak udržovat trávník svěží a zdravý. Kromě modelů z řady JS, které představují specializované mulčovací stroje, nabízíme mulčovací sady na přání i téměř ke všem sekačkám s pojezdem.

Travní hmota bohatá na dusík se vrací zpět do trávníku jako přírodní hnojivo. To zabraňuje ztrátě živin a vlhkosti a vy tak současně výrazně ušetříte na umělých hnojivech.

ModelMotorŠířka záběru sekačkyDoporučovaná plocha sečeníPohon

3,2 kW (při 2800 ot./min)

53cm (21in)

Až 2000 m²

od 2,5 až po 5,2 km/h (1,6 až 3,3 mph).

3,2 kW (při 2800 ot./min)

53cm (21in)

Až 2000 m²

od 2,5 až po 5,2 km/h (1,6 až 3,3 mph).

Sekejte rychleji!

Sekejte rychleji!

Díky nožům speciální konstrukce a hlubokému krytu žací jednotky rozsekají travní hmotu na malé kousky, které jsou pak navráceny do půdy.

Chcete dosáhnout stejně kvalitního výsledku sečení v o třetinu kratším čase? Díky nožům speciální konstrukce a hlubokému krytu mulčovací sekačky John Deere rozsekají travní hmotu na malé odřezky, které jsou pak navráceny do půdy. Není nutné vyprazdňovat sběrný koš – a nemusíte používat tolik umělých hnojiv.

Přírodní kvalita:

Travní hmota bohatá na dusík se vrací zpět do trávníku jako přírodní hnojivo. Tím se zabraňuje ztrátě živin a vlhkosti a vy tak současně výrazně ušetříte za umělá hnojiva. Přírodní hnojiva jako travní odřezky představují vynikající způsob jak udržet trávník svěží a zdravý.

Dokonce více zlepšení

Čtyři nože odsekávají konečky trávy na jemné kousky. Tyto odřezky mají několik úloh:

  • V horkém počasí jsou kořeny trávy uchovány v chladu.
  • Vlhkost je uchována v půdě
  • Je zpomalen růst plevele
  • Půda je chráněna a není vymývána během silného deště.
  • Kompostovaná mulčovaná vrstva působí jako organické hnojivo
  • Mulčování podstatně zkracuje váš čas vynaložený na údržbu trávníku.

Jak začít s  mulčováním:

Trávník by neměl být narostlý moc vysoko. Na povrchu posekejte vysokou trávu se zavěšeným sběrným košem. Zbylou trávu začněte mulčovat.

Pokud trávník narostl příliš vysoko, například po dovolené, opakujte sekání se sběrným košem a začněte s mulčováním o několik dnů později.

Přirozený růst bez kompromisů

Kromě modelů z řady JS – specializovaných mulčovacích nástrojů – nabízíme volitelné mulčovací sady téměř ke všem ručně vedeným sekačkám.

Pokud používáte ruční sekačku s volitelnou mulčovací sadou, můžete vaši sekačku předělat na sběrný stroj. Vytáhněte zástrčku a nasaďte sběrný koš.

Robotická sekačka

Sekačka Tango E5 je na mulčování také perfektní. Speciální nůž seká trávu na obzvláště malé části. Pokud nemáte čas na sekání, TANGO si rozhodně zamilujete. Jde o tak pohodlný způsob sekání, že za pár dní nebudete vědět, jak jste to zvládali bez ní. Je tak diskrétní, že o ní sotva budete vědět.

READYSTART®

READYSTART®

Automatický sytič: Většina modelů řady Select Series má pro rychlejší nastartovaní za chladného počasí automatický sytič. Systém READYSTART® umožňuje jednoduché startování pomocí navíjecího lanka. Žádné plnění, žádný sytič, žádný problém!

Který je pro mě ten pravý?

Který je pro mě ten pravý?

Najděte vybavení, které bude pro váš pozemek nejlepší.

*Doporučená maloobchodní cena. Ceny jsou uvedeny s DPH
Všechny ceny jsou platné do 1. října 2018