Je jaro: čas na kontrolu travní plsti

O čem mluvíme? Vrstva mrtvých zbytků trávy ukrytých ve vašem trávníku se nazývá travní plsť. Zde se dozvíte, proč ji nechcete a jak se jí zbavíte.

Všímáte si vrstvy mrtvé trávy a jiných organických zbytků, která se hromadí ve vašem trávníku v průběhu podzimy a zimy? Tato vrstva se označuje travní plsť. Pokud je jí mnoho, je to pro váš trávník špatné a znamená to, že ji musíte odstranit.

Proč je travní plsť tak špatná? Protože brání pronikání vody a živin pronikání tam, kde je jich potřeba – do kořenové oblasti. Proto pokud chcete zdravou, hustou a odolnou trávu, podívejte se na tuto vrstvu travní plsti. Dobrou indikací nadměrného množství travní plsti je, že trávník má houbovitý charakter, když po něm jdete.

Nejvhodnějším obdobím pro odstranění travní plsti je jaro, po aktivní růstové fázi a poté, co byl několikrát posečen. V případě trávy pro teplé podnebí to znamená, že se travní plsť odstraňuje později na jaře, zatímco v případě trávy pro studené podnebí se travní plsť odstraňuje brzy na jaře a brzy na podzim.

Jak nejlépe odstranit travní plsť? Pokud váš trávník není příliš velký, můžete použít staré dobré hrábě.

Nicméně, pro větší trávníky je k dispozici technologie na odstraňování travní plsti, která pracuje s X100: 40palcový Thatcherator od John Deere. Použijte ho k účinnému rozrytí trávníku nebo odstranění travní plsti díky 20 pružinovým hroty a podle potřeby přidejte až 45 kg. Pokud pracujete v oblastech s vyasfaltovanými plochami a potřebujete přejet k dalšímu trávníku, určitě oceníte přepravní režim Thatcheratoru.