8 věcí, které musíte vědět o mulčování

Hnojení vašeho trávníku je tak snazší. Mulčování odřezků trávy je přirozeným způsobem jak dodat vašemu trávníku základní živiny. Zde je osm věcí, které potřebujete vědět.

Hnojení vašeho trávníku nemusí být prací – prostě nechte odřezky trávy, aby práci udělaly za vás. Mulčování odřezků trávy je přirozeným způsobem jak dodat vašemu trávníku základní živiny. Zde je osm věcí, které potřebujete vědět:

  1. Mulčovací sečení umožňuje nařezat odřezky dostatečně jemně, aby v trávníku nebyly vidět.
  2. Zkontrolujte, jestli jsou nože ostré. Ostré nože zajišťují precizní a kvalitní řez.
  3. Mulčování vrátí dusíkaté živiny vašemu trávníku. Tím se přihnojí váš trávník a může snížit množství potřebného hnojiva.
  4. Během mulčovacího sečení dodržujte pravidlo "jedné třetiny", neodebírejte více než třetinu listu trávy. Rychlý růst vyžaduje častější sečení.
  5. Mulčování pracuje lépe, když je tráva suchá.
  6. TSystém MulchControl™ společnosti John Deere je jednoduchým způsobem mulčování během sečení.
  7. Pokud ve vysoké nebo mokré trávě vznikají nevzhledné chomáče, používejte systém MulchControl™ v režimu bočního výhozu.
  8. Pokud podmínky zaručují použití systému MulchControl™ v režimu bočního výhozu, odřezky pravděpodobně budou vidět několik dnů, než se rozloží.

Tato exkluzivní technologie je dostupná s ovládáním na jeden dotyk na samojízdných zahradních traktorech John Deere řady X350 Select s 42" nebo 48" žacím ústrojím Accel Deep™ a dalšími sekačkami řady Select.

Sady MulchControl™ s pákovou technologií jsou dostupné pro samojízdné sekačky S240 s žacími ústrojími Accel Deep™, sekačky řady Select, sekačky řady Signature a všechny domácí sekačky ZTrak.

Všechny sady MulchControl™ společnosti John Deere obsahují mulčovací nože pro dosažení nejlepších výsledků při mulčování trávy.