Budování vedoucího postavení po více než století

Prohlédněte si 100 let historie traktorů John Deere

Náš odkaz

Seznamte se s mezníky, které nás postupně utvářely.

 • Původ pluhu

  Když ve 30. letech 19. století poprvé praskla americká hospodářská bublina, John Deere se vydal na západ, kam jej měla brzy následovat i jeho manželka s pěti dětmi. John Deere sice již měl zavedenou kovářskou dílnu ve státě Vermont, chtěl však se vším začít znovu ve svém novém domově, který našel ve státě Illinois. Protože hleděl s nadějí na příležitost, která se určitě dostaví při tvrdé práci, začal cestovat na západ přes půdu, kterou měl zanedlouho sám navždy změnit.

  Historická reklama prodejce z roku 1855: “John Deere, výrobce a velkoobchodní i malobchodní prodejce pluhů a zemědělského náčiní. Moline, Rock Island Co. Illinois”
 • Řešení pro obdělávání půdy

  Zřízení nové kovářské dílny v městě Grand Detour, stát Illinois, netrvalo Johnu Deerovi dlouho. Brzy si také uvědomil, že farmářům v jeho okolí nebude k dosažení úspěchu při obdělávání jejich polí stačit pouze samotná tvrdá práce. Rodiny, které se v oblasti usadily, se musely potýkat s lepkavou prérijní zeminou, což ve srovnání s písčitými půdami, na které byly zvyklé ze své domoviny, představovalo neočekávaný problém. Jejich osvědčené a dosud spolehlivé litinové pluhy bylo nutno oškrabávat a ošetřovat po zpracování každých několika stop této oblasti v americkém vnitrozemí.

  Kreslená ilustrace vyobrazující farmáře seškrabávajícího hlínu ze svého ocelového pluhu
 • Kovář, který se dokázal chopit příležitosti

  John Deere, přesvědčen o tom, že rozdílný materiál i tvar tento problém vyřeší, našel zlomený pilový list a začal přetvářet historii. Odpad, který někdo zahodil, se stal základem Deerovy průlomové inovace. Změnil tvar čepele a přitom věnoval velkou pozornost přesnému zakřivení nástroje. To představovalo první úspěch svého druhu při obdělávání místní půdy. Pro společenství jeho místních zákazníků to představovalo převratnou změnu.

  Walter Haskell Hinton malující Johna Deera pracujícího ve své kovářské dílně
 • Vyrůstáme z hlíny

  John Deere dokázal tuto svoji počáteční inovaci využít k vybudování podniku i k dalšímu zdokonalování samotného výrobku. Díky pokračujícímu výzkumu, zpětné odezvě zákazníků a časem prověřené tvrdé práci zaznamenávalo toto podníkání Johna Deera neustálý rozmach až do roku 1849, kdy jeho podnik vyráběl již 2 000 pluhů ročně. Nebyl by to však John Deere, aby se spokojil s “ucházejícím”, a proto pokračoval v rozšiřování své oblasti působnosti. Nyní, o téměř dvě století později, představuje podnik, který vyrostl z jediného zlomeného pilového listu, hybnou sílu celosvětového významu, od nejzákladnějších řešení až po technologie sahající za současné obzory.

  Fotografie z roku 1882, na které jsou tři muži stojící vedle železničního vagónu opatřeného nápisem Deere & Co a naloženého ocelovými pluhy připravenými k odeslání, zatímco z oken budovy v pozadí vyhlížejí zaměstnanci továrny