Přírodní prostředky pro potlačování plevele

Mulčování má mnoho výhod. Kromě omezení růstu plevele uchovává vlhkost v půdě, zlepšuje stav a úrodnost půdy a obecně celkový vzhled vaší zahrady.

Mulčování znamená, že zakryjete půdu v záhoně přírodním materiálem, jako jsou odřezky kůry. Tato organická metoda zahradničení slouží k ochraně půdy a přidává jí živiny.

Vítr, počasí, sucho: půda ve vašich záhonech je vystavená mnoha vnějším vlivům. Proto může být užitečné použít ochrannou vrstvu ve formě takzvaného mulče. Zahradníci se tento způsob naučili v přírodě, kde se prakticky nevyskytuje obnažená půda: v přírodě půdu obvykle pokrývají listy, zlomené větve, rostliny nebo vrstva humusu. Pokud řádně mulčujete, půda zůstává vlhká, vítr ji nemůže vysušit a voda se neodpařuje tak rychle. A naopak, déšť je absorbován do půdy a neodplavuje ji pryč. Ochranná vrstva tak tvoří teplou pokrývku a může urychlovat růst vašich rostlin a bránit v růstu plevelu. V případě ovoce a zeleniny, které je částečně teplomilné, může mulč dokonce zvýšit výnos.

Užiteční pomocníci, jako jsou červi, bakterie a mikroorganismy, kypří půdu a rozkládají organickou hmotu zahradních zbytků a podobně, přidávají živiny do půdy a zvětšují vrstvu humusu. Zjistíte, že potřebujete méně vody a trávíte méně času ručním kypřením půdy dobře mulčovaného záhonu.

Díky praktickému, volitelnému přívěsu pro X100 můžete rychle a pohodlně přepravovat velké množství mulče přímo k osévaným záhonům.