Biografie

Samuel R. Allen

Samuel R. Allen

Předseda a generální ředitel společnosti
Deere & 
zvolený pro společnost Deere & , správní rada, 2009

Samuel R. Allen je předseda a generální ředitel společnosti Deere & tuto pozici zastává od února roku 2010.

Allen byl jmenován presidentem a generálním ředitelem společnosti v  srpnu 2009. Byl ustanoven presidentem a generálním ředitelem společnosti a členem správní rady společnosti Deere & v  červnu 200. Předtím vykonával funkci presidenta divize pro stavební a lesnické vybavení a na celém světě & byl odpovědný za kompletní provoz John Deere Power Systems. Byl rovněž odpovědný za technologie inteligentních mobilních zařízení Deer a za pokrokovou technologii a strojírenství Deer. Vykonával činnost jako vedoucí pracovník společnosti od roku 2001, s další odpovědností za lidské zdroje, pracovní vztahy a spolehlivost kompletního provozu John Deere.

Od nástupu k John Deere v roce 1975, Allen pracoval na pozicích zvyšování odpovědnosti v divizi produktů pro zákazníky, divize stavebního a lesnického vybavení na celém světě, John Deere Power Systems, a divizi pro zemědělství na celém světě zahrnující řízení podniků v Latinské Americe, Číně & Východní Asii a Austrálii.

Kromě toho Allen vykonával funkci předsedy Rady pro konkurenceschopnost od ledna 2010. Byl jmenován do správní rady korporace Whirlpool v červnu 2010. V  roce 1975 dokončil bakalářské studium na universitě Purdue University v oboru průmyslového managementu. Je narozen v Sumter, Jižní Karolína.

Deere & Company (NYSE: DE) je společnost s předním postavením na celém světě v poskytování pokrokových produktů a služeb a jejím cílem je úspěch zákazníků, jejichž práce je spojena s půdou – kteří se podílejí na zušlechťování, sklizni, transformaci, obohacování a výstavbě na této půdě a tím umožní pokrýt celosvětově dramaticky rostoucí poptávku po potravinách, palivu, obydlích a infrastruktuře. O roku 1837, John Deere dodal inovativní produkty prvotřídní kvality, vytvořené na tradici integrity. Pro více informací, navštivte společnost John Deere na jeho celosvětové webové stránce na www.JohnDeere.com.