Novinky a média   25. ledna 2021

Spolupráce start-upu Solorrow a společnosti John Deere

Digitální přesnost s novou aplikací

Digitální přesnost s novou aplikací

Díky nové aplikaci pro precizní zemědělství vyvinuté německým start-upem Solorrow mohou farmáři snadno vytvářet předpisové mapy s různým dávkováním pro hnojení a další práce na poli a posílat je do John Deere Operations Center.

Odtud mohou mapy bezdrátově posílat do strojů na poli a tak dosáhnout přesnější aplikace s efektivnějším použitím hnojiv a chemických látek k ošetření plodin a udržitelnější ochranou životního prostředí.

Vývoj softwaru a aplikací je v precizním zemědělství čím dál tím důležitější. Solorrow nabízí dostupné a velmi jednoduché řešení, díky kterému mohou uživatelé rychle definovat pole a jeho hranice na mapě, kterou si zobrazí na tabletu nebo chytrém telefonu.

Na základě pětiletých údajů o biomase se dají vybrané oblasti rozdělit do různých produkčních zón, které slouží jako základ pro mapy aplikace hnojiv a postřiků. Mapy je pak možné odeslat z aplikace do John Deere Operations Center a následně bezdrátově přenést do konkrétního stroje. Když displej John Deere data obdrží, předá postřikovači nebo rozmetadlu řízenému systémem ISOBUS údaje o dávkování v konkrétní lokalitě podle aktuální polohy na poli.

Interakce mezi aplikací Solorrow a technologiemi precizního zemědělství John Deere není však přínosná jen pro zemědělství. Spolupráce také dokazuje, že bezproblémová výměna dat mezi softwarem různých výrobců je nejen možná, ale i praktická. Tímto způsobem mají farmáři vždy plnou kontrolu nad tokem a vlastnictvím dat.

V rámci této aplikace kombinují společnosti Solorrow a John Deere své marketingové a obchodní aktivity. Díky tomu mohou prodejci John Deere nabídnout farmářům a poskytovatelům služeb ještě širší nabídku systémů precizního zemědělství, a zákazníci mohou i nadále využívat obvyklé služby konzultací, podpory při spuštění a technické podpory.