Tisková zpráva   3. března 2021

Nové traktory řady 9 od John Deere - Silnější a chytřejší

9R

Společnost John Deere uvedla na trh nové traktory řady 9R pro rok 2021 v čele s vlajkovými modely 9R 640 a 9RX 640 o výkonu 691 koní. Nejnovější stroje 9R, 9RT a 9RX jsou nejen silnější a účinnější, ale také chytřejší. Pracovníci obsluhy a vedoucí farem budou těžit z většího množství funkcí v oblasti konektivity a automatizace.

Stejně jako sklízecí mlátičky X9 mají všechny traktory nový motor John Deere o objemu 13,6 l s vysokou úsporou paliva, a to kromě špičkových modelů o výkonu 640 koní, které stále pohání osvědčený patnáctilitrový motor Cummins. Vyvinuli jsme šestiválcový motor se systémem vstřikování paliva Common Rail pro účinnější provoz s až o 50 % nižší úrovní hluku. Aby bylo možné přenést obrovskou sílu motoru na zem, mají všechny modely možnost přídavného závaží, která umožňuje dosáhnout hrubé hmotnosti až 30,4 tun.

Kromě mimořádného výkonu jsou nové traktory navíc chytřejší. Přijímač StarFire™ 6000 integrovaný do střechy kabiny je součástí standardní výbavy společně s velkým displejem CommandCenter™ 4600, plnou kompatibilitou AEF ISOBUS a aktivací AutoTrac™. John Deere nabízí také kompletní aktivační balíček pro maximální míru automatizace za dodatečnou cenu pouhých 1500 €. Součástí balíčku je automatizace otáčení, řízení oddílů, řízení dávkování, pasivní navádění nářadí, sdílení dat z pole, MachineSync a nyní také AutoPath™.

S novým systémem AutoSetup od John Deere si mohou farmáři a poskytovatelé služeb předem naplánovat úkoly v personalizovaném Operations Center zákazníka. Jakmile vjede stroj na pole, úkoly se automaticky objeví na displeji v kabině. Stačí, když je pracovník obsluhy potvrdí jedním stisknutím tlačítka. Systém podporuje nastavení, jako je klient, farma, pole, hranice pole, pásy, šířka/přesah nářadí, produkty, dávkování, aplikace specifické pro konkrétní lokalitu, nastavení dokumentace a jméno pracovníka obsluhy.

Když je úkol hotový, je možné všechna data bezdrátově přenést do Operations Center. Nejen že systém AutoSetup šetří až 90 % času potřebného k nastavení na poli, ale navíc poskytuje jasnou dokumentaci a předchází chybám a ztrátě dat.

Pracovníci obsluhy ocení mimořádně pohodlnou jízdu na poli. Zásluhu na tom mají nejen systémy odpružení individuálně vyvinuté pro modely 9R, 9RT a 9RX, ale také nová kabina. Exkluzivní odpružení přední nápravy HydraCushion™ od John Deere je nyní k dispozici u všech modelů 9R, zatímco funkce nové kabiny jsou stejné jako u nových modelů řady 7 a 8 představených na veletrhu AGRITECHNICA 2019.

ActiveSeat™ druhé generace je k dispozici s koženým prošíváním, vyhříváním, aktivní cirkulací vzduchu, masážní funkcí a různými nastaveními sedadla. Vysoce kvalitní 6,5palcové DAB+ rádio s dotykovou obrazovkou a 6,1kanálovým zvukovým systémem nabízí nejmodernější formu informací a zábavy a je kompatibilní s Apple CarPlayTM. O vynikající viditelnost se stará osvětlení LED. Díky menší velikosti systému dočišťování výfukových plynů a volitelným kamerám se výrazně zlepšila viditelnost na všech stranách.

Kromě mimořádného výkonu, automatizace a pohodlí byly nové modely řady 9 vyvinuty s cílem zajistit maximální spolehlivost a ještě více snížit provozní náklady. Mezi další vylepšení patří výrazné posílení převodovky e18™, nápravy, pohonů pásů a podvozku pro dosažení větší kapacity a produktivity.

Abychom snížili náklady a úsilí spojené s údržbou, prodloužili jsme řadu servisních intervalů. Nový ventilátor nyní například vyžaduje servis každých 5000 hodin stejně jako tlumič torzních kmitů. S ohledem na spolehlivost traktorů zdvojnásobila společnost John Deere standardní tovární záruku na dva roky nebo 2000 hodin. Podmínky prodloužení volitelné záruky PowerGard™ Protection Plus jsou nyní navíc až o 40 % úspornější a nabízejí až osm let nebo 8000 hodin a ještě nižší odpočty.

Nejmodernější řešení John Deere Connected Support™ navíc zaručují maximální provozuschopnost. Expert Alerts umožňují předvídat potenciální poškození stroje a tak snížit nebo zcela eliminovat pravděpodobnost nákladných oprav nebo neplánované prostoje.

Přehled modelů řady 9 pro rok 2021:

Model Max. výkon (ECE-R120)
9R 440 356kW / 484hp
9R / 9RX 490 396kW / 539hp
9R / 9RX 540 437kW / 594hp
9R / 9RX 590 477kW / 649hp
9R / 9RX 640 508kW / 691hp
9RT 470 380kW / 517hp
9RT 520 421kW / 572hp
9RT 570 461kW / 627hp