DLOUHÁ ŘADA LESNÍKŮ A MYSLIVCŮ

Kancelářská práce nejspíš není pro Karla Mitterhausera tím pravým zaměstnáním. Naštěstí se však stal lesníkem a myslivcem. Jelikož se Mitterhauserové starají o lesy a zvěř již po dvanáct generací, volba jiné práce by pro něj byla téměř nemyslitelná. Karlovi předkové se dokonce po boku rakouského císaře Františka Josefa účastnili dobrodružných honů na jelena. Karl Mitterhauser navázal na rodinnou tradici lesnictví a myslivectví se věnuje už více než 30 let.
JE MI 50, ŽIJI USAZENÝ ŽIVOT A JSEM SPOKOJENÝ. A MOJE PRÁCE MĚ BAVÍ.
KARL MITTERHAUSER

OBLAST, O KTEROU SE KARL MITTERHAUSER STARÁ

Karl Mitterhauser se stará o přibližně 8500 hektarů v západním Rakousku. Oblast, kterou spravuje, začíná na dně údolí Zillertal a končí v nadmořské výšce až 3 000 metrů. Karl však s úsměvem dodává, že o horské vrcholky se stará sama divoká zvěř. Dříve zde pracovalo šest lesníků a byla zde kancelář lesní správy. Dnes se o lesy a zvěř stará Karl Mitterhauser sám. Jeho alpský jezevčíkovitý brakýř Bessy“ mu pomáhá, jak to jen jde, takže na to úplně sám není.
DOHROMADY SE STARÁM O PŘIBLIŽNĚ 8500 HEKTARŮ. 4500 HEKTARŮ JE POKRYTO LESY A NA ZBYTKU JSOU HORY A ALPSKÉ PASTVINY.
KARL MITTERHAUSER

KAŽDODENNÍ TĚŽBA DŘEVA

Jako lesník a myslivec rád pracuje v přírodě. Ale musí si také nějak vydělávat na živobytí, a proto každý den těží dřevo. Každý má dům a každý potřebuje nábytek,“ prohlašuje Karl Mitterhauser. Dohlíží na kácení stromů a jejich odvoz na pily. A dále se stará o čištění lesa od popadaných stromů a větví. Jinak by se v lesích mohl rozšířit kůrovec, a to by byl velký problém,“ dodává Karl.
POKUD SE ČLOVĚK CHCE STÁT LESNÍKEM, MĚL BY SVOJI VOLBU PEČLIVĚ ZVÁŽIT. BUDE SE TOTIŽ STARAT O NĚCO NESMÍRNĚ DŮLEŽITÉHO – NAŠE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ.
KARL MITTERHAUSER
FUNKCE VOZIDEL GATOR
VÝKONNÝ
NAVIJÁK

MYSLIVEC A JEHO ZVĚŘ

Karl Mitterhauser má v popisu své práce také myslivectví. V létě sleduje stavy zvěře, a když napadne sníh, dohlíží na její krmení. Vysoká zvěř dříve v zimě migrovala do teplejších oblastí. Její alpské migrační trasy ale byly přetnuty dopravními tepnami, takže musí zůstávat na chladném západě. Kdyby napadly dva metry sněhu, zvěř by pošla hlady,“ vysvětluje Karl. Proto ji v zimě krmíme senem.
FUNKCE VOZIDEL GATOR
ZCELA OTEVÍRATELNÉ ČELNÍ SKLO
TATO PRÁCE SE POJÍ S ŘADOU RŮZNÝCH ÚKOLŮ, KTERÉ SE NEUSTÁLE MĚNÍ.
KARL MITTERHAUSER

MĚNÍCÍ SE PROFESE

V oblasti, kterou Karl Mitterhauser spravuje, lidé těží dřevo a starají se o alpské pastviny a divokou zvěř. Rakouský Zillertal je však také místem pro turistiku, zimní sporty a odpočinek. Karl proto musí neustále hledat řešení, která vyhovují různým zájmovým skupinám. A dále musí držet krok s novými technologiemi. Karl musí jít s dobou a jeho práce se neustále mění.
ČASTO VYUČUJEME VE ŠKOLÁCH A BEREME DĚTI NA VÝLETY DO LESA. RÁD UČÍM MLADÉ LIDI O PŘÍRODĚ A JEJICH ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ. JSOU PŘECE NAŠÍ BUDOUCNOSTÍ.
KARL MITTERHAUSER

VÝSADBA NOVÝCH STROMŮ

Karla Mitterhausera na jeho práci nejvíc baví výsadba mladých stromů na místech po pokácených vzrostlých stromech. Vysazuje smrky, modříny, pinie a v některých nízko položených oblastech také jedle. Pokládat základy něčemu, co bude k užitku až za 150 let, považuje za nesmírně vzrušující. A pokud bude jeho rodinná tradice pokračovat, stromy, které dnes vysadí, jeho pravnoučata jednou pokácejí a využijí ku svému prospěchu.
John Deere Gator Series

Řada Gator Od Společnosti John Deere

Seznámení S Řadou