Díky výsledku výzkumu provedeného univerzitou v Göttingenu jsme si tak jistí kvalitou zrna sklízecí mlátičky S700 zaručujeme, že můžete dosáhnout < 1 % poškozeného zrna v zásobníku zrna. Pokud ne, zaplatíme vám za 50 % zrna**, které skončí jako ztráta na poli*.

Grain
 

Poškozené zrno = Neviditelné ztráty

Poškozená zrna mohou ovlivnit vaše podnikání mnoha způsoby:

  1. Pokuty nebo slevy z fakturované částky za zrno dodané do dopravníku
  2. Špatná rychlost klíčení zrna
  3. Ztráty na poli

První dva body neovlivňují zisk farmy, ale poslední ano. A dělá to neviditelně. Němečtí vědci** zjistili, že z celkového množství poškozeného zrna způsobeného sklízecí mlátičkou 50 % dorazí do zásobníku zrna a zbytek zůstane na poli. Například na 500 ha pšenice s výnosem 8 t/ha a cenou 160 euro/ha to může činit až 12 800 Euro! Vzhledem k tomu, že polámaná zrna nevyklíčí, v poli nezůstávají „zelené pruhy“, takže se to nikdy nedozvíte, i když pole následující rok zkontrolujete.

S700 Series rotor

Jediný rotor řady S vám v porovnání s jinými tradičními a hybridními systémy poskytuje řadu výhod.

Plodina prochází, na rozdíl od tangenciálního výmlatového systému, oblastmi výmlatu opakovaně. Zrno se odděluje z klasů třením. Toto "tření" zachází se zrnem velmi šetrně a tím dochází jen k malému poškození zrna.

Přestaňte vyhazovat tisíce euro za polámaná zrna!

Grain Quality

ICA2 automaticky kontroluje úroveň polámaných zrn a přesně udržuje ztráty zrna v předem stanovených limitech, takže můžete dosáhnout větší zisk. Využívá dvě kamery ve srovnání s obdobnými systémy, které používají pouze jedinou kameru. To zaručuje vyšší přesnost. Proto můžeme zaručit kvalitu zrna a <1 % polámaných zrn.

clean grain elevator camera

Vysokorychlostní kamera v čistém šikmém dopravníku zrn kontroluje cizorodý materiál a polámaná zrna.

Vysokorychlostní kamera ve šikmém dopravníku omlatu kontroluje množství volného zrna a ostatního rostlinného materiálu (MOG).

Na hlavní obrazovce ICA2 můžete ovládat všechny funkce automatizace: nastavte požadované cílové výstupy, prohlížejte si živé snímky z různých kamer a pomocí tlačítek historie kontrolujte, jak se kombajn nastavoval po celou dobu sklizně.

Toto je ukázka výstupu živé kamery na dopravníku zrna. Polámaná zrna jsou zvýrazněna oranžově. Cizí materiál je žlutý nebo zelený. To je mnohem lepší než tradiční ruční kontroly pohledem přes skleněný panel.

** Feiffer Consult, Harvest Poll, 2005 www.‌feiffer-consult.‌de