UDĚLÁTE VÍCE. SE ZÁRUKOU.
UDĚLÁTE VÍCE.
SE ZÁRUKOU.

Záruka na spotřebu paliva

Rozbalit všeSbalit vše

Skutečné náklady na palivo

Díky systému JDLink dokážete získat přesné informace o spotřebě paliva a provozních nákladech. Díky této technologii vám také naši prodejci dokážou poradit, jak vaše stroje provozovat lépe.

Palivo podle našeho průzkumu představuje největší z provozních nákladů – obvykle tvoří až polovinu celkových nákladů na vlastnictví traktoru za 4 roky.

 

 

Výběr správného traktoru

Pro snížení nákladů na palivo je prvním krokem volba stroje s nízkou spotřebou. Technické údaje týkající se motoru mohou být klamavé. Důležitá je účinnost přenášení výkonu na povrch terénu a na vývodový hřídel. Firma John Deere konstruuje a vyrábí mnohé z komponent hnacího ústrojí. Můžeme tedy zaručit, že jednotlivé komponenty jsou navzájem sladěny, což se projevuje minimálními ztrátami výkonu a maximální úsporou paliva.

 


Traktory řady 7R dosahují až 95% účinnosti
DLG Powermixtest c.: 2014-0437; 10.2014; www.dlg-test.de

 

  1. Kompaktní chladicí balíček s vynikajícím prouděním vzduchu optimalizuje výkon motoru a spotřebu
  2. Vysoká účinnost převodovky DirectDrive, e23 PowerShift a AutoPower minimalizuje ztráty
  3. Konstrukce os a široké pneumatiky zajišťují lepší záběr

DLG je nezávislá organizace, jež zemědělskou techniku testuje již více než 50 let. Její test PowerMix měří specifickou spotřebu paliva ve čtrnácti různých pracovních situacích včetně režimu vývodového hřídele, hydraulického režimu a režimu jízdy.

 

* Interní výpočet společnosti John Deere z roku 2018 založený na testu Powermix společnosti DLG. Průměr u konkurence byl vypočítán jako průměrná hodnota g/kWh z výsledků testu Powermix (4 0k) společnosti DLG. Průměrná hodnota byla vynásobena výkonem dosaženým příslušným modelem JD v testu Powermix (4 0k)společnosti DLG Předpoklady: cena nafty = 1 €/l, cena DEF = 0,7 €/l, hustota nafty = 0,8247 g/ml, hustota DEF = 1,09 g/ml. S průměrem u konkurence byly srovnávány pouze traktory F T4. 6215R versus Fendt 720, Case IH Puma 24 0 a New Holland T 7.230. 7 310R versus Fendt 939, Case IH Optum 300 a NH T 7.315 HD. 84 00R vs. Fendt 939 a Case IH Magnum 380;http://www.dlg.org 

Měření spotřeby paliva

Našim udávaným hodnotám o spotřebě paliva klidně nemusíte věřit. Stejně tak si ale nemusíte spotřebu paliva nikam zaznamenávat. Každý traktor vybavený vzdáleným sledováním pomocí technologie JDLink poskytuje údaje o spotřebě paliva, zátěži motoru, době nečinnosti atd.

Chcete-li sledovat spotřebu paliva, založte si účet v Provozním centru na adrese myjohndeere.com. Také k tomu můžete používat aplikaci v chytrém telefonu. V případě zájmu můžete následně společně s prodejcem hledat příležitosti ke snížení spotřeby paliva.

 

 

Tipy k úspoře paliva při jízdě

Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách
Různé studie ukázaly, že v případě nesprávného tlaku v pneumatikách může spotřeba paliva vzrůst až o 15 %. Výrobci doporučují před jízdou nahustit pneumatiky o .4 baru navíc, protože tím snížíte valivý odpor a také spotřebu paliva.

Používejte satelitní navigaci
Díky navigaci vždy trefíte na správné pole.  Vyhnete se zbytečným objížďkám či plýtvání palivem a svou práci zvládnete rychleji.

Optimalizujte přídavná závaží
Věděli jste, že každá nepotřebná tuna přídavných závaží zvyšuje spotřebu paliva o 1 l za hodinu? Zkontrolujte, jestli na traktoru nemáte zbytečně mnoho závaží a zda jsou správně vyvážená.

Jezděte plynule
Prudkým zrychlováním a brzděním plýtváte palivem. Jezděte pokud možno stabilní rychlostí a snažte se předvídat překážky či rizika, abyste se vyhnuli náhlým změnám rychlosti.

 

 

Jak program funguje

Program záruky na spotřebu paliva je platný a bude nabízen pouze zúčastněnými prodejci John Deere v termínu od 1. listopadu 2020 do 31. října 2021 pro všechny nové traktory řady 6R, 7R a 8R prvních majitelů, které byly zaplaceny nebo koupeny na leasing v tomto časovém rozmezí, a vyžaduje výslovnou online registraci u vašeho prodejce John Deere. Program záruky je platný pouze pro polní a přepravní aplikace (rychlost vyšší než 20 km/h) podle údajů z JDLink.

Tato pobídka platí pro první rok vlastnictví. Společnost John Deere vám proplatí rozdíl mezi průměrnou spotřebou paliva v režimu jízdy a cílovou spotřebou paliva. Pokud bude spotřeba vyšší než cílová, proplatíme náklady na litry spotřebovaného paliva navíc. Pokud bude nižší než cílová, rozdíl Vám proplatíme také. Bonus je limitován maximální částkou 3 000 EUR.

Registrace v programu není povinná, ale je nutné se zaregistrovat ve stejný den, kdy vám traktor bude předán. Prodejce vám rovněž nabídne servisní balíček FarmSight zahrnující dobu a způsob podpory pro správné používání vašeho traktoru2 s aplikací JDLink.

 


Výpočet hodnoty při dalším prodeji

Průměrné ceny1 při prodeji starších traktorů konkurenčních značek na internetu svědčí o poklesu jejich hodnoty o 12 €/h.

Průměrné ceny1 za použité traktory na internetu ukazují, že traktory John Deere s výkonem 200 koní si uchovávají vyšší hodnotu než traktory ostatních značek. Amortizace je průměrně o 2 €/h nižší.

1 - Interní výpočet společnosti John Deere v roce 2017 na základě údajů shromážděných z webových stránek Agriaffaires, Traktorpool, Mascus (duben/květen 2017). Obě křivky amortizace vznikly na základě nelineární regrese s několika proměnnými. Výpočet pro model 6R s velkým rámem a srovnatelné konkurenční modely. Nákupní cena je odhadována na 130 000 €. Používání 1000 hod/rok po dobu 4 let, http://www.agriaffaires.com; www.traktorpool.de; www.mascus.com.

2 - Program záruky na spotřebu paliva je platný a bude nabízen pouze zúčastněnými prodejci John Deere v termínu od 1. listopadu 2020 do 31. října 2021 pro všechny nové traktory řady 6R, 7R a 8R prvních majitelů, které byly zaplaceny nebo koupeny na leasing v tomto časovém rozmezí, a vyžaduje výslovnou online registraci u vašeho prodejce John Deere. Program záruky je platný pouze pro polní a přepravní aplikace (rychlost vyšší než 20 km/h) podle údajů z JDLink. Tato pobídka platí pro první rok vlastnictví. Společnost John Deere vám proplatí rozdíl mezi průměrnou spotřebou paliva v režimu jízdy a cílovou spotřebou paliva. Pokud bude spotřeba vyšší než cílová, proplatíme náklady na litry spotřebovaného paliva navíc. Pokud bude nižší než cílová, rozdíl Vám také proplatíme. Bonus je limitován maximální částkou 3 000 EUR. Více informací o registračním postupu žádejte od svého prodejce John Deere.